Monday
Sep 16/19
10:59 am
EST

Cape Henry Collegiate School
SCHEDULE
ballcharts.com/visba_chc

Admin

Attendance:


Richmond
VA
USA


Member of the Virginia Independent Schools Baseball





   Division: Team:            

Login for Game Attendance


Day Date Time Location Visitor Home
Result (Record)
Sat Mar 7/09 (Sat) 1:00pm Atlantic Shores Academy Bishop Sullivan High School 7 Atlantic Shores Academy 20
-
Tue Mar 10/09 (Tue) 4:00pm - Portsmouth Christian School Peninsula Catholic School
-
Tue Mar 10/09 (Tue) 4:00pm NCOL Alliance Christian Academy 0 Norfolk Collegiate School 17
-
Wed Mar 11/09 (Wed) 3:00pm B. Sullivan Broadwater Academy 6 Bishop Sullivan High School 16
-
Wed Mar 11/09 (Wed) 4:30pm St. Andrews Flint Hill School 11 St. Andrews 0
-
Wed Mar 11/09 (Wed) 4:30pm BSH Amelia Academy 3 Blessed Sacrament Huguenot Academy 13
-
Wed Mar 11/09 (Wed) 4:30pm BEN Prince George 8 Benedictine 10
-
Wed Mar 11/09 (Wed) 4:30pm Bishop Sullivan Broadwater Academy Bishop Sullivan
-
Thu Mar 12/09 (Thu) 4:00pm CHS Broadwater Academy Chincoteague HS
-
Thu Mar 12/09 (Thu) 4:30pm Clover Hill Blessed Sacrament Huguenot Academy 2 Clover Hill High School 6
-
Fri Mar 13/09 (Fri) 4:00pm CHC West Perry (PA) Cape Henry Collegiate School
-
Fri Mar 13/09 (Fri) 4:00pm - Norfolk Collegiate Portsmouth Christian School
-
Fri Mar 13/09 (Fri) 4:00pm Atlantic Shores Norfolk Academy Atlantic Shores Academy RAIN
-
Fri Mar 13/09 (Fri) 4:00pm B. Sullivan Bishop OConnell High School Bishop Sullivan HS RAIN
-
Fri Mar 13/09 (Fri) 4:15pm Concord, NC Woodberry Forest School 6 Cannon School 1
-
Fri Mar 13/09 (Fri) 5:00pm E. C. Glass Liberty Christian Academy 4 E. C. Glass 3
-
Sat Mar 14/09 (Sat) TBA BEN Flint Hill School Benedictine RAIN
-
Sat Mar 14/09 (Sat) TBA BEN Covenant School Benedictine RAIN
-
Sat Mar 14/09 (Sat) TBA Granby HS Norfolk Collegiate School Granby HS RAIN
-
Sat Mar 14/09 (Sat) 10:00am PVI HEARTS 0 Paul VI High School 17
-
Sat Mar 14/09 (Sat) 11:00am STC Cape Henry Collegiate School St. Christopher's RAIN
-
Sat Mar 14/09 (Sat) 1:00pm LCA Staunton River HS Liberty Christian Academy RAIN
-
Sat Mar 14/09 (Sat) 2:00pm STC Flint Hill School St. Christopher's RAIN
-
Sat Mar 14/09 (Sat) 2:00pm EHS Field School Episcopal High School RAIN
-
Sat Mar 14/09 (Sat) 2:30pm Steward School Cape Henry Collegiate School Steward School
-
Sat Mar 14/09 (Sat) 4:30pm BI St. Stephens-St. Agnes School 1 Bishop Ireton High School 3
-
Mon Mar 16/09 (Mon) 3:00pm BWA Denbigh Baptist Broadwater Academy
-
Mon Mar 16/09 (Mon) 4:00pm EHS Wilson HS Episcopal High School RAIN
-
Mon Mar 16/09 (Mon) 4:15pm BO Park View HS 9 Bishop OConnell High School 11
-
Mon Mar 16/09 (Mon) 4:15pm BWA Denbigh Baptist Broadwater Academy
-
Mon Mar 16/09 (Mon) 4:30pm High Point, NC Woodberry Forest School High Point Christian Academy RAIN
-
Mon Mar 16/09 (Mon) 4:30pm TA Blessed Sacrament Huguenot Academy 1 Tidewater Academy 2
-
Tue Mar 17/09 (Tue) 4:00pm - Alliance Christian Portsmouth Christian School
-
Tue Mar 17/09 (Tue) 4:00pm BWA Isle Of Wight Academy Broadwater Academy
-
Tue Mar 17/09 (Tue) 4:15pm St. Andrew's HS Episcopal High School 11 St. Andrew's HS 6
-
Tue Mar 17/09 (Tue) 4:30pm SSSA Georgetown Day School 9 St. Stephens-St. Agnes School 12
-
Tue Mar 17/09 (Tue) 5:00pm Powhatan HS Collegiate School Powhatan HS RAIN
-
Tue Mar 17/09 (Tue) 6:00pm STAB Centerville HS 0 St. Annes Belfield School 6
W (1 - 0)
Tue Mar 17/09 (Tue) 6:00pm PVI Fredericksburg Christian Academy 0 Paul VI High School 10
-
Wed Mar 18/09 (Wed) 4:15pm BO Bullis School 1 Bishop OConnell High School 11
-
Wed Mar 18/09 (Wed) 4:30pm Norfolk Academy Christchurch School 1 Norfolk Academy 11
-
Wed Mar 18/09 (Wed) 4:30pm TES Trinity Episcopal School 9 St. Christophers School 1
-
Wed Mar 18/09 (Wed) 4:30pm BSH Brunswick Academy 4 Blessed Sacrament Huguenot Academy 8
-
Wed Mar 18/09 (Wed) 5:30pm BI Mount Vernon HS 6 Bishop Ireton High School 8
-
Wed Mar 18/09 (Wed) 7:00pm Atlee HS Benedictine Atlee HS RAIN
-
Thu Mar 19/09 (Thu) 4:00pm N-SA Broadwater Academy Nansemond -Suffolk
-
Thu Mar 19/09 (Thu) 4:15pm Flint Hill Bishop OConnell High School 7 Flint Hill School 4
-
Thu Mar 19/09 (Thu) 4:30pm EHS The Heights School 5 Episcopal High School 8
-
Thu Mar 19/09 (Thu) 4:30pm LCA Holy Cross 0 Liberty Christian Academy 33
-
Thu Mar 19/09 (Thu) 4:30pm NDA St. Stephens-St. Agnes School 8 Notre Dame Academy 5
-
Fri Mar 20/09 (Fri) 2:00pm NCOL Clearfield HS (PA) 8 Norfolk Collegiate School 2
-
Fri Mar 20/09 (Fri) 4:00pm COL Benedictine 10 Collegiate School 2
-
Fri Mar 20/09 (Fri) 4:00pm LCA Blue Ridge School 0 Liberty Christian Academy 10
-
Fri Mar 20/09 (Fri) 4:30pm Christchurch Norfolk Academy 4 Christchurch School 5
-
Fri Mar 20/09 (Fri) 4:30pm STC St. Christophers School 8 Trinity Episcopal School 5
-
Fri Mar 20/09 (Fri) 4:30pm VES Woodberry Forest School 10 Virginia Episcopal 3
-
Fri Mar 20/09 (Fri) 4:30pm - Portsmouth Christian School Hampton Christian Academy
-
Fri Mar 20/09 (Fri) 4:30pm HRA Broadwater Academy Hampton Roads Academy
-
Fri Mar 20/09 (Fri) 7:00pm PVI DeMatha HS 5 Paul VI High School 2
-
Sat Mar 21/09 (Sat) 11:30am Flint Hill Covenant School 5 Flint Hill School 3
-
Sat Mar 21/09 (Sat) 12:00pm Riverdale Baptist St. Annes Belfield School 17 St. Michael's (MD) 7
W (2 - 0)
Sat Mar 21/09 (Sat) 12:00pm TES Potomac School 3 Trinity Episcopal School 11
-
Sat Mar 21/09 (Sat) 12:00pm Bishop McNamara Bishop Ireton High School 13 Bishop McNamara HS 3
-
Sat Mar 21/09 (Sat) 12:00pm B. Sullivan Clearfield HS 2 Bishop Sullivan High School 3
-
Sat Mar 21/09 (Sat) 1:00pm BEN Woodberry Forest School 0 Benedictine 3
-
Sat Mar 21/09 (Sat) 1:00pm Gonzaga Bishop OConnell High School 1 Gonzaga HS 3
-
Sat Mar 21/09 (Sat) 1:00pm Eastern Mennonite Blue Ridge School 15 Eastern Mennonite 10
-
Sat Mar 21/09 (Sat) 2:00pm NCOL Deep Creek HS 3 Norfolk Collegiate School 5
-
Sat Mar 21/09 (Sat) 2:30pm Riverdale Baptist St. Annes Belfield School 10 Towson Catholic (MD) 0
W (3 - 0)
Sat Mar 21/09 (Sat) 4:00pm COL Potomac School 5 Collegiate School 8
-
Mon Mar 23/09 (Mon) TBA Florida Flint Hill School 10 William Penn (FL) 8
-
Mon Mar 23/09 (Mon) 1:00pm Spring Trip St. Stephens-St. Agnes School 15 Hamburg HS 9
-
Mon Mar 23/09 (Mon) 4:00pm St. Mary's Ryken Paul VI High School 5 St. Mary's Ryken 0
-
Mon Mar 23/09 (Mon) 4:00pm St. John's HS Bishop OConnell High School 1 St. John's HS 9
-
Mon Mar 23/09 (Mon) 4:30pm James River Benedictine 14 James River 4
-
Mon Mar 23/09 (Mon) 4:30pm BSH Steward 17 Blessed Sacrament Huguenot Academy 2
-
Mon Mar 23/09 (Mon) 4:30pm - Portsmouth Christian School Nansemond-Suffolk Academy
-
Mon Mar 23/09 (Mon) 4:30pm Hampton Christian Bishop Sullivan High School 5 Hampton Christian Academy 23
-
Mon Mar 23/09 (Mon) 4:30pm LCA Liberty Christian Academy 5 E. C. Glass 6
-
Mon Mar 23/09 (Mon) 5:30pm BI Good Counsel HS 1 Bishop Ireton High School 2
-
Mon Mar 23/09 (Mon) 6:00pm STAB Potomac School 1 St. Annes Belfield School 11
W (4 - 0)
Tue Mar 24/09 (Tue) TBA Florida Flint Hill School 2 Frontier HS (FL) 1
-
Tue Mar 24/09 (Tue) 2:00pm NCOL Greenbrer Christian Academy 20 Norfolk Collegiate School 1
-
Tue Mar 24/09 (Tue) 2:30pm NDA Blue Ridge School 6 Notre Dame Academy 8
-
Tue Mar 24/09 (Tue) 4:00pm Collegiate Christchurch School 3 Collegiate School 5
-
Tue Mar 24/09 (Tue) 4:00pm WFS Trinity Episcopal School 16 Woodberry Forest School 4
-
Tue Mar 24/09 (Tue) 4:00pm - Williamsburg Christian Portsmouth Christian School
-
Tue Mar 24/09 (Tue) 4:00pm BO Paul VI High School 14 Bishop OConnell High School 4
-
Tue Mar 24/09 (Tue) 4:00pm EHS Bishop Ireton High School 6 Episcopal High School 2
-
Tue Mar 24/09 (Tue) 4:30pm STC St. Annes Belfield School 5 St. Christophers School 7
L (4 - 1)
Tue Mar 24/09 (Tue) 4:30pm NA Peninsula Catholic HS 0 Norfolk Academy 5
-
Tue Mar 24/09 (Tue) 4:30pm VES Liberty Christian Academy 13 Virginia Episcopal 2
-
Tue Mar 24/09 (Tue) 5:00pm NDA Blue Ridge School 6 Notre Dame Academy 4
-
Wed Mar 25/09 (Wed) TBA Florida Flint Hill School 8 Plum HS (FL) 12
-
Wed Mar 25/09 (Wed) 4:00pm Tuckahoe LL Collegiate School 0 Steward School 11
-
Wed Mar 25/09 (Wed) 4:00pm Spring Trip St. Stephens-St. Agnes School 6 Friends Central School (PA) 5
-
Wed Mar 25/09 (Wed) 4:30pm BSH Southampton Academy 5 Blessed Sacrament Huguenot Academy 8
-
Wed Mar 25/09 (Wed) 7:00pm Spring Trip St. Stephens-St. Agnes School 3 West Mifflin Area HS 2
-
Thu Mar 26/09 (Thu) TBA Florida Flint Hill School 17 St. Francis 7
-
Thu Mar 26/09 (Thu) 2:00pm Atlantic Shores Norfolk Collegiate School 3 Atlantic Shores Academy 4
-
Thu Mar 26/09 (Thu) 4:30pm - Portsmouth Christian School Denbigh Christian School
-
Thu Mar 26/09 (Thu) 4:30pm B. Sullivan HRA 3 Bishop Sullivan High School 4
-
Fri Mar 27/09 (Fri) TBA Florida Flint Hill School 22 St. Francis 2
-
Fri Mar 27/09 (Fri) 4:00pm Christchurch Collegiate School 7 Christchurch School 2
-
Fri Mar 27/09 (Fri) 4:00pm Potomac Seton School 1 Potomac School 11
-
Fri Mar 27/09 (Fri) 4:00pm Spring Trip St. Stephens-St. Agnes School 6 Bloomington Central HS 7
-
Fri Mar 27/09 (Fri) 4:15pm BO St. Mary's Ryken HS 0 Bishop OConnell High School 9
-
Fri Mar 27/09 (Fri) 4:30pm BEN Fork Union Military Academy 6 Benedictine 7
-
Fri Mar 27/09 (Fri) 4:30pm TES Woodberry Forest School Trinity Episcopal RAIN
-
Fri Mar 27/09 (Fri) 4:30pm Kenston Blessed Sacrament Huguenot Academy Kenston Forest Academy
-
Fri Mar 27/09 (Fri) 4:30pm - Portsmouth Christian School Isle of Wight Academy
-
Fri Mar 27/09 (Fri) 7:00pm PVI Bishop Ireton High School 2 Paul VI High School 1
-
Sat Mar 28/09 (Sat) 9:30am TES North Cross HS Trinity RAIN
-
Sat Mar 28/09 (Sat) 1:00pm BEN St. Annes Belfield School Benedictine RAIN
-
Sat Mar 28/09 (Sat) 1:00pm Washington-Lee Bishop OConnell High School Washington-Lee HS RAIN
-
Sat Mar 28/09 (Sat) 1:30pm B. Sullivan Ocean Lakes HS Bishop Sullivan HS RAIN
-
Sat Mar 28/09 (Sat) 2:00pm COV St. Christophers School Covenant School RAIN
-
Sat Mar 28/09 (Sat) 3:00pm BSH North Cross Blessed Sacrament Huguenot Academy
-
Sat Mar 28/09 (Sat) 4:00pm BI Potomac School Bishop Ireton High School
-
Mon Mar 30/09 (Mon) 1:00pm NA Fork Union Military Academy 7 Norfolk Academy 4
-
Mon Mar 30/09 (Mon) 4:30pm - Norfolk Christian Academy Portsmouth Christian School
-
Mon Mar 30/09 (Mon) 5:00pm Gretna HS Liberty Christian Academy 0 Gretna HS 9
-
Mon Mar 30/09 (Mon) 6:00pm Heritage HS Hargrave Military Academy 3 Heritage HS 10
-
Mon Mar 30/09 (Mon) 6:30pm BI St. John's HS 4 Bishop Ireton High School 5
-
Mon Mar 30/09 (Mon) 7:00pm STAB St. Christophers School 0 St. Annes Belfield School 3
W (5 - 1)
Tue Mar 31/09 (Tue) 2:00pm HRA HRA 1 Norfolk Collegiate School 9
-
Tue Mar 31/09 (Tue) 3:30pm Maret (Friendship) Flint Hill School 2 Maret 4
-
Tue Mar 31/09 (Tue) 4:00pm WFS Collegiate School 0 Woodberry Forest School 10
-
Tue Mar 31/09 (Tue) 4:00pm - Denbigh Christian School Portsmouth Christian School
-
Tue Mar 31/09 (Tue) 4:00pm FUMA St. Annes Belfield School 14 Fork Union Military Academy 0
W (6 - 1)
Tue Mar 31/09 (Tue) 4:00pm Good Counsel Paul VI High School 1 Good Counsel HS 5
-
Tue Mar 31/09 (Tue) 4:00pm Gonzaga Bishop Ireton High School 7 Gonzaga 8
-
Tue Mar 31/09 (Tue) 4:00pm DeMatha Bishop OConnell High School 2 DeMatha HS 3
-
Tue Mar 31/09 (Tue) 4:00pm Holy Cross HS Blue Ridge School 24 Holy Cross HS 2
-
Tue Mar 31/09 (Tue) 4:00pm BA Alliance Christian Academy Broadwater Academy
-
Tue Mar 31/09 (Tue) 4:30pm Trinity Christchurch School 1 Trinity Episcopal School 14
-
Tue Mar 31/09 (Tue) 4:30pm NSA St. Christophers School 7 Nansemond Suffolk Academy 6
-
Tue Mar 31/09 (Tue) 4:30pm B. Sullivan Norfolk Academy 5 Bishop Sullivan High School 1
-
Tue Mar 31/09 (Tue) 4:30pm BEN Midlothian HS 7 Benedictine 0
-
Tue Mar 31/09 (Tue) 4:30pm EHS St. Stephens-St. Agnes School 6 Episcopal High School 2
-
Wed Apr 1/09 (Wed) 4:00pm HGCS Broadwater Academy Holly Grove Christian
-
Wed Apr 1/09 (Wed) 4:30pm Amelia Academy Blessed Sacrament Huguenot Academy Amelia Academy
-
Wed Apr 1/09 (Wed) 4:30pm St. Andrew's School (MD) Potomac School 1 St. Andrew's School (MD) 4
-
Wed Apr 1/09 (Wed) 5:00pm Bishop McNamara Paul VI High School 5 Bishop McNamara 3
-
Thu Apr 2/09 (Thu) 2:00pm B SULL Norfolk Collegiate School 2 Bishop Sullivan High School 15
-
Thu Apr 2/09 (Thu) 2:00pm PVI St. John's HS 8 Paul VI High School 5
-
Thu Apr 2/09 (Thu) 4:30pm Christchurch Trinity Episcopal School 11 Christchurch School 2
-
Thu Apr 2/09 (Thu) 4:30pm FUMA Benedictine 8 Fork Union Military Academy 2
-
Thu Apr 2/09 (Thu) 4:30pm St. James Flint Hill School 17 St. James 3
-
Thu Apr 2/09 (Thu) 4:30pm Monacan High School Blessed Sacrament Huguenot Academy 1 Monacan 2
-
Thu Apr 2/09 (Thu) 4:30pm - Portsmouth Christian School Richmond Christian
-
Thu Apr 2/09 (Thu) 4:30pm NA Walsingham 0 Norfolk Academy 10
-
Thu Apr 2/09 (Thu) 4:30pm SSSA Episcopal High School 17 St. Stephens-St. Agnes School 18
-
Thu Apr 2/09 (Thu) 5:00pm Eastern Mennonite Liberty Christian Academy 18 Eastern Mennonite 4
-
Thu Apr 2/09 (Thu) 5:00pm Potomac Maret School 4 Potomac School 6
-
Fri Apr 3/09 (Fri) 3:30pm B. Sullivan Cape Hatteras HS 5 Bishop Sullivan High School 20
-
Fri Apr 3/09 (Fri) 4:30pm Cape Henry Christchurch School 0 Cape Henry Collegiate School 16
-
Fri Apr 3/09 (Fri) 4:30pm Banner Christian Blessed Sacrament Huguenot Academy Banner Christian Academy
-
Fri Apr 3/09 (Fri) 5:00pm Tunstall HS Hargrave Military Academy 3 Tunstall HS 4
-
Sat Apr 4/09 (Sat) 11:00am Flint Hill St. Stephens-St. Agnes School 3 Flint Hill School 10
-
Sat Apr 4/09 (Sat) 11:00am GCA St. Annes Belfield School 6 Greenbrier Christian Academy 3
W (7 - 1)
Sat Apr 4/09 (Sat) 12:00pm TES Atlantic Shores 2 Trinity Episcopal School 12
-
Sat Apr 4/09 (Sat) 12:00pm Calvert Hall Paul VI High School 2 Calvert Hall HS 10
-
Sat Apr 4/09 (Sat) 1:00pm STC Norfolk Academy 0 St. Christophers School 12
-
Sat Apr 4/09 (Sat) 1:00pm WFS Benedictine Woodberry Forest PPD.
-
Sat Apr 4/09 (Sat) 1:00pm DeMatha Bishop Ireton High School 3 DeMatha HS 8
-
Sat Apr 4/09 (Sat) 2:00pm NCOL Norcom HS 3 Norfolk Collegiate School 14
-
Sat Apr 4/09 (Sat) 2:00pm EHS Potomac School 7 Episcopal High School 3
-
Sat Apr 4/09 (Sat) 3:00pm STC Norfolk Academy 7 St. Christophers School 10
-
Sat Apr 4/09 (Sat) 3:00pm TES Upper Room Christian (NY) 0 Trinity Episcopal School 10
-
Sat Apr 4/09 (Sat) 3:00pm Park View HS Bishop OConnell High School 16 Dominion HS 3
-
Sat Apr 4/09 (Sat) 4:00pm Collegiate Woodberry Forest School 13 Collegiate School 9
-
Sat Apr 4/09 (Sat) 6:00pm Park View HS Bishop OConnell High School 6 Park View HS 7
-
Mon Apr 6/09 (Mon) 4:00pm - Portsmouth Christian School Broadwater Academy
-
Mon Apr 6/09 (Mon) 4:30pm BSH Tidewater Academy 7 Blessed Sacrament Huguenot Academy 17
-
Mon Apr 6/09 (Mon) 4:30pm LCA Miller School 2 Liberty Christian Academy 14
-
Mon Apr 6/09 (Mon) 4:30pm BA Portsmouth Christian Broadwater Academy
-
Mon Apr 6/09 (Mon) 5:00pm Park View HS Bishop OConnell High School 17 Wakefield HS 1
-
Mon Apr 6/09 (Mon) 6:00pm STAB Christchurch School 6 St. Annes Belfield School 12
W (8 - 1)
Tue Apr 7/09 (Tue) 3:00pm Park View HS Bishop OConnell High School 8 Liberty HS 16
-
Tue Apr 7/09 (Tue) 4:00pm COL Fork Union Military Academy 6 Collegiate School 9
-
Tue Apr 7/09 (Tue) 4:00pm TES Woodberry Forest School 3 Trinity Episcopal School 13
-
Tue Apr 7/09 (Tue) 4:15pm Sidwell Flint Hill School 11 Sidwell Friends 2
-
Tue Apr 7/09 (Tue) 4:30pm Christchurch St. Annes Belfield School 4 Christchurch School 3
W (9 - 1)
Tue Apr 7/09 (Tue) 4:30pm NA Nansemond Suffolk 13 Norfolk Academy 3
-
Tue Apr 7/09 (Tue) 4:30pm Norfolk Christian Bishop Sullivan High School 21 Norfolk Christian Academy 3
-
Tue Apr 7/09 (Tue) 4:30pm BRS Covenant School 15 Blue Ridge School 1
-
Tue Apr 7/09 (Tue) 4:30pm Georgetown Prep Episcopal High School 0 Georgetown Prep 12
-
Tue Apr 7/09 (Tue) 4:30pm Miller Hargrave Military Academy 17 Miller School 0
-
Tue Apr 7/09 (Tue) 4:30pm St. James School Potomac School 11 St. James School 0
-
Tue Apr 7/09 (Tue) 4:30pm SSSA St. Alban's School 1 St. Stephens-St. Agnes School 0
-
Tue Apr 7/09 (Tue) 5:30pm BI St. Mary's Ryken 3 Bishop Ireton High School 6
-
Tue Apr 7/09 (Tue) 6:00pm PVI Gonzaga 9 Paul VI High School 7
-
Wed Apr 8/09 (Wed) 3:00pm Atlee HS St. Christophers School 8 Atlee HS 3
-
Wed Apr 8/09 (Wed) 3:00pm TBD Benedictine 5 Lee Davis HS 9
-
Wed Apr 8/09 (Wed) 4:00pm DeMatha Paul VI High School 11 DeMatha HS 12
-
Wed Apr 8/09 (Wed) 4:00pm Miller Blue Ridge School 4 Miller School 5
-
Wed Apr 8/09 (Wed) 4:00pm HMA E. C. Glass HS 6 Hargrave Military Academy 2
-
Wed Apr 8/09 (Wed) 4:30pm BA Blessed Sacrament Huguenot Academy Brunswick Academy
-
Wed Apr 8/09 (Wed) 4:30pm NSA Trinity Episcopal School 3 Nansemond Suffolk Academy 13
-
Wed Apr 8/09 (Wed) 5:30pm BI Bishop OConnell High School 6 Bishop Ireton High School 0
-
Wed Apr 8/09 (Wed) 6:00pm Prince George HS Collegiate School 3 Prince George HS 17
-
Wed Apr 8/09 (Wed) 7:00pm Lee Davis HS St. Christophers School 4 Lee Davis HS 2
-
Wed Apr 8/09 (Wed) 7:00pm TBD Benedictine 1 Atlee HS 12
-
Thu Apr 9/09 (Thu) 1:00pm Clover Hill Trinity Episcopal School 10 Clover Hill HS 4
-
Thu Apr 9/09 (Thu) 1:30pm WFS Norfolk Academy 0 Woodberry Forest School 14
-
Thu Apr 9/09 (Thu) 3:00pm Hermitage HS St. Christophers School 1 Hermitage HS 3
-
Thu Apr 9/09 (Thu) 3:00pm TBD Benedictine 2 Douglas Freeman HS 3
-
Thu Apr 9/09 (Thu) 3:30pm WFS Norfolk Academy 3 Woodberry Forest School 4
-
Thu Apr 9/09 (Thu) 4:00pm FUMA Collegiate School 4 Fork Union Military Academy 3
-
Thu Apr 9/09 (Thu) 4:00pm - Broadwater Academy Isle Of Wight Academy
-
Thu Apr 9/09 (Thu) 4:15pm BO Bishop McNamara HS 0 Bishop OConnell High School 12
-
Thu Apr 9/09 (Thu) 4:30pm - Portsmouth Christian School Alliance Christian
-
Thu Apr 9/09 (Thu) 4:30pm B. Sullivan Greenbrier Christian Academy 20 Bishop Sullivan High School 7
-
Thu Apr 9/09 (Thu) 4:30pm EHS Georgetown Prep 8 Episcopal High School 3
-
Thu Apr 9/09 (Thu) 4:30pm HMA Liberty Christian Academy 5 Hargrave Military Academy 1
-
Thu Apr 9/09 (Thu) 4:30pm St. Alban's St. Stephens-St. Agnes School 4 St. Alban's School 9
-
Thu Apr 9/09 (Thu) 7:00pm Freeman HS St. Christophers School 3 Freeman HS 6
-
Thu Apr 9/09 (Thu) 7:00pm TBD Benedictine 3 Hermitage HS 4
-
Fri Apr 10/09 (Fri) 4:15pm Potomac Flint Hill School 18 Potomac School 3
-
Sat Apr 11/09 (Sat) 1:00pm STAB Paul VI High School 5 St. Annes Belfield School 3
L (9 - 2)
Sat Apr 11/09 (Sat) 1:00pm LCA Bishop Ireton High School 6 Liberty Christian Academy 5
-
Sat Apr 11/09 (Sat) 3:00pm STAB Paul VI High School 6 St. Annes Belfield School 2
L (9 - 3)
Mon Apr 13/09 (Mon) 11:00am Potomac Georgetown Day School 6 Potomac School 11
-
Mon Apr 13/09 (Mon) 4:30pm CHC East Syracuse-Minoa Cape Henry Collegiate School
-
Tue Apr 14/09 (Tue) 2:00pm NCOL Norfolk Academy 5 Norfolk Collegiate School 10
-
Tue Apr 14/09 (Tue) 2:00pm Alliance Christian Bishop Sullivan High School 14 Alliance Christian Academy 2
-
Tue Apr 14/09 (Tue) 4:30pm BEN Collegiate School Benedictine RAIN
-
Tue Apr 14/09 (Tue) 4:30pm Miller Woodberry Forest School 21 Miller School 0
-
Tue Apr 14/09 (Tue) 4:30pm EHS Bullis School 11 Episcopal High School 9
-
Tue Apr 14/09 (Tue) 4:30pm Carlisle School Hargrave Military Academy 0 Carlisle School 1
-
Tue Apr 14/09 (Tue) 4:30pm Georgetown Prep St. Stephens-St. Agnes School 6 Georgetown Prep 11
-
Tue Apr 14/09 (Tue) 5:00pm North Cross Liberty Christian Academy 6 North Cross 0
-
Tue Apr 14/09 (Tue) 5:00pm Potomac Sidwell Friends School 1 Potomac School 8
-
Wed Apr 15/09 (Wed) 1:30pm Hartsville, SC N. W. Guilford HS (NC) 1 Paul VI High School 8
-
Wed Apr 15/09 (Wed) 6:00pm Prince George Benedictine 1 Prince George 11
-
Wed Apr 15/09 (Wed) 7:30pm STAB Bishop Ireton High School St. Annes Belfield School
-
Thu Apr 16/09 (Thu) 3:00pm STC Fork Union Military Academy 3 St. Christophers School 9
-
Thu Apr 16/09 (Thu) 4:00pm BRS Fishburne Military Academy 0 Blue Ridge School 10
-
Thu Apr 16/09 (Thu) 4:30pm Flint Hill St. Andrews 0 Flint Hill School 10
-
Thu Apr 16/09 (Thu) 4:30pm CHC Norfolk Academy 1 Cape Henry Collegiate School 5
-
Thu Apr 16/09 (Thu) 4:30pm TES Trinity Episcopal School 1 St. Annes Belfield School 5
W (10 - 3)
Thu Apr 16/09 (Thu) 4:30pm Bullis School Episcopal High School 2 Bullis School 3
-
Thu Apr 16/09 (Thu) 4:30pm HMA Eastern Mennonite School 0 Hargrave Military Academy 10
-
Thu Apr 16/09 (Thu) 4:30pm LCA Carlisle School Liberty Christian Academy
-
Thu Apr 16/09 (Thu) 4:30pm Potomac Avalon School 3 Potomac School 11
-
Thu Apr 16/09 (Thu) 4:30pm SSSA Georgetown Prep 1 St. Stephens-St. Agnes School 0
-
Thu Apr 16/09 (Thu) 5:30pm FUMA St. Christophers School 8 Fork Union Military Academy 5
-
Thu Apr 16/09 (Thu) 7:00pm South County HS Bishop Ireton High School 3 South County HS 13
-
Thu Apr 16/09 (Thu) 11:00pm Hartsville, SC Paul VI High School 13 West Florence HS (SC) 2
-
Fri Apr 17/09 (Fri) 1:00pm - Portsmouth Christian School Hampton Roads Academy
-
Fri Apr 17/09 (Fri) 1:30pm Hartsville, SC Sumter HS (SC) 5 Paul VI High School 6
-
Fri Apr 17/09 (Fri) 2:00pm CHC Norfolk Collegiate School 8 Cape Henry Collegiate 3
-
Fri Apr 17/09 (Fri) 3:00pm Christchurch Woodberry Forest School 10 Christchurch School 0
-
Fri Apr 17/09 (Fri) 3:00pm COL Norfolk Academy 16 Collegiate School 8
-
Fri Apr 17/09 (Fri) 4:00pm TES St. Annes Belfield School 0 Trinity Episcopal School 7
L (10 - 4)
Fri Apr 17/09 (Fri) 4:30pm CHC Norfolk Collegiate School Cape Henry Collegiate School
-
Fri Apr 17/09 (Fri) 4:30pm HMA Hargrave Military Academy 4 Tunstall HS 5
-
Fri Apr 17/09 (Fri) 5:00pm Christchurch Woodberry Forest School 1 Christchurch School 0
-
Fri Apr 17/09 (Fri) 5:30pm COL Norfolk Academy 6 Collegiate School 6
-
Sat Apr 18/09 (Sat) 11:00am Flint Hill Seton 1 Flint Hill School 2
-
Sat Apr 18/09 (Sat) 11:00am BI Bishop McNamara HS 2 Bishop Ireton High School 5
-
Sat Apr 18/09 (Sat) 12:00pm Miller Trinity Episcopal School 12 Miller School 0
-
Sat Apr 18/09 (Sat) 12:00pm BO Gonzaga HS 4 Bishop OConnell High School 18
-
Sat Apr 18/09 (Sat) 12:00pm Malvern Prep St. Stephens-St. Agnes School 1 Malvern Prep 20
-
Sat Apr 18/09 (Sat) 1:00pm Christchurch Hampton Roads Academy Christchurch School
-
Sat Apr 18/09 (Sat) 1:00pm STC St. Alban's 3 St. Christophers School 6
-
Sat Apr 18/09 (Sat) 1:00pm BEN Notre Dame Academy 0 Benedictine 10
-
Sat Apr 18/09 (Sat) 1:00pm B. Sullivan TBA Bishop Sullivan High School
-
Sat Apr 18/09 (Sat) 2:00pm WFS Episcopal High School 8 Woodberry Forest School 3
-
Sat Apr 18/09 (Sat) 2:00pm Hartsville, SC Paul VI High School 9 TNY Finals 2
-
Sat Apr 18/09 (Sat) 2:00pm LCA Hargrave Military Academy 1 Liberty Christian Academy 11
-
Sat Apr 18/09 (Sat) 3:00pm Carlisle School Blue Ridge School 5 Carlisle School 7
-
Sat Apr 18/09 (Sat) 3:00pm Calvert Hall St. Stephens-St. Agnes School 5 Calvert Hall 14
-
Sat Apr 18/09 (Sat) 3:00pm Bullis Potomac School 11 Bullis 6
-
Sat Apr 18/09 (Sat) 3:30pm BEN Notre Dame Academy 0 Benedictine 6
-
Sat Apr 18/09 (Sat) 10:00pm Bullis School Potomac School 5 Bullis School 6
-
Mon Apr 20/09 (Mon) 4:00pm Good Counsel Bishop Ireton High School 4 Good Counsel HS 3
-
Mon Apr 20/09 (Mon) 4:15pm BO St. John's HS Bishop O'Connell RAIN
-
Mon Apr 20/09 (Mon) 4:30pm Steward Blessed Sacrament Huguenot Academy Steward
-
Mon Apr 20/09 (Mon) 4:30pm - Portsmouth Christian School Williamsburg Christian
-
Mon Apr 20/09 (Mon) 4:30pm Fishburne Military Academy Liberty Christian Academy Fishburne Military Academy
-
Mon Apr 20/09 (Mon) 7:30pm STAB Bishop McNamara St. Annes Belfield School
-
Tue Apr 21/09 (Tue) 2:00pm NCOL Walsingham Academy 5 Norfolk Collegiate School 11
-
Tue Apr 21/09 (Tue) 2:30pm STC St. Christophers School 11 Woodberry Forest School 0
-
Tue Apr 21/09 (Tue) 3:00pm BEN Blue Ridge School 2 Benedictine 5
-
Tue Apr 21/09 (Tue) 4:30pm Flint Hill Bishop Ireton High School 2 Flint Hill School 4
-
Tue Apr 21/09 (Tue) 4:30pm CHC Bishop Sullivan High School 1 Cape Henry Collegiate School 4
-
Tue Apr 21/09 (Tue) 4:30pm BSH Richmond Christian School Blessed Sacrament Huguenot Academy
-
Tue Apr 21/09 (Tue) 4:30pm COL Trinity Episcopal School 9 Collegiate School 1
-
Tue Apr 21/09 (Tue) 4:30pm NA Greenbrier Christian 13 Norfolk Academy 2
-
Tue Apr 21/09 (Tue) 5:00pm BEN Blue Ridge School 5 Benedictine 6
-
Tue Apr 21/09 (Tue) 5:30pm STC Woodberry Forest School 2 St. Christophers School 8
-
Tue Apr 21/09 (Tue) 6:00pm PVI Bishop OConnell High School 9 Paul VI High School 2
-
Wed Apr 22/09 (Wed) 4:30pm BRS Hargrave Military Academy 15 Blue Ridge School 4
-
Wed Apr 22/09 (Wed) 4:30pm Potomac Wilson HS 6 Potomac School 8
-
Wed Apr 22/09 (Wed) 5:00pm COV Bishop Ireton High School 4 Covenant 7
-
Wed Apr 22/09 (Wed) 6:00pm PVI Bishop McNamara HS 3 Paul VI High School 4
-
Thu Apr 23/09 (Thu) 2:00pm NSA Norfolk Collegiate School 8 Nansemond Suffolk Academy 7
-
Thu Apr 23/09 (Thu) 4:00pm St. Mary's Ryken Bishop OConnell High School 21 St. Mary's Ryken HS 9
-
Thu Apr 23/09 (Thu) 4:15pm Flint Hill Maret 5 Flint Hill School 2
-
Thu Apr 23/09 (Thu) 4:30pm FUMA Christchurch School 6 Fork Union Military Academy 0
-
Thu Apr 23/09 (Thu) 4:30pm - Portsmouth Christian School Atlantic Shores School
-
Thu Apr 23/09 (Thu) 4:30pm NA Hampton Roads Academy 3 Norfolk Academy 4
-
Thu Apr 23/09 (Thu) 4:30pm Walsingham Academy Bishop Sullivan High School 13 Walsingham Academy 2
-
Thu Apr 23/09 (Thu) 4:30pm Landon School Episcopal High School 2 Landon School 1
-
Thu Apr 23/09 (Thu) 4:30pm SSSA Bullis School 0 St. Stephens-St. Agnes School 6
-
Thu Apr 23/09 (Thu) 5:00pm Potomac Georgetown Day School 8 Potomac School 11
-
Thu Apr 23/09 (Thu) 5:30pm St. John's HS Bishop Ireton High School 2 St. John's HS 5
-
Fri Apr 24/09 (Fri) 2:00pm NCOL Hampton Christian Academy 25 Norfolk Collegiate School 7
-
Fri Apr 24/09 (Fri) 3:00pm NA St. Annes Belfield School 12 Norfolk Academy 4
W (11 - 4)
Fri Apr 24/09 (Fri) 3:00pm VES Blue Ridge School 2 Virginia Episcopal 3
-
Fri Apr 24/09 (Fri) 4:30pm Christchurch Benedictine Christchurch School
-
Fri Apr 24/09 (Fri) 4:30pm Southampton Blessed Sacrament Huguenot Academy Southampton Academy
-
Fri Apr 24/09 (Fri) 4:30pm TES Collegiate School 3 Trinity Episcopal School 12
-
Fri Apr 24/09 (Fri) 4:30pm EHS Landon School 8 Episcopal High School 9
-
Fri Apr 24/09 (Fri) 4:30pm Bullis School St. Stephens-St. Agnes School 10 Bullis School 5
-
Fri Apr 24/09 (Fri) 5:30pm NA St. Annes Belfield School 9 Norfolk Academy 2
W (12 - 4)
Sat Apr 25/09 (Sat) 12:00pm - Atlantic Shores School Portsmouth Christian School
-
Sat Apr 25/09 (Sat) 12:00pm SSSA Riverdale Baptist School 16 St. Stephens-St. Agnes School 8
-
Sat Apr 25/09 (Sat) 1:00pm BI Paul VI High School 1 Bishop Ireton High School 0
-
Sat Apr 25/09 (Sat) 2:00pm EHS St. Christophers School 9 Episcopal High School 1
-
Sat Apr 25/09 (Sat) 2:00pm BRS Roanoke Catholic 6 Blue Ridge School 8
-
Sat Apr 25/09 (Sat) 2:00pm GCA Liberty Christian Academy 1 Greenbrier Christian Academy 11
-
Sat Apr 25/09 (Sat) 2:00pm Potomac St. Andrew's School (MD) 1 Potomac School 6
-
Sat Apr 25/09 (Sat) 3:00pm Cape Hatteras HS Bishop Sullivan High School 16 Cape Hatteras HS 3
-
Sat Apr 25/09 (Sat) 4:00pm GCA Liberty Christian Academy 3 Steward School 8
-
Sat Apr 25/09 (Sat) 4:30pm Christchurch Fork Union Military Academy 2 Christchurch School 8
-
Sat Apr 25/09 (Sat) 7:30pm STAB Benedictine 11 St. Annes Belfield School 10
L (12 - 5)
Mon Apr 27/09 (Mon) 2:00pm GCA Norfolk Collegiate School 2 Greenbrer Christian Academy 11
-
Mon Apr 27/09 (Mon) 2:00pm Churchland HS Norfolk Collegiate School Churchland HS
-
Mon Apr 27/09 (Mon) 2:00pm PVI Good Counsel HS 6 Paul VI High School 7
-
Mon Apr 27/09 (Mon) 4:15pm BO DeMatha HS 6 Bishop OConnell High School 8
-
Mon Apr 27/09 (Mon) 4:30pm Flint Hill Flint Hill School 9 Georgetown Day 2
-
Mon Apr 27/09 (Mon) 4:30pm BSH Kenston Forest Academy Blessed Sacrament Huguenot Academy
-
Mon Apr 27/09 (Mon) 5:00pm Covenant Hargrave Military Academy 3 Covenant 4
-
Mon Apr 27/09 (Mon) 5:00pm Roanoke Catholic Liberty Christian Academy 5 Roanoke Catholic HS 0
-
Mon Apr 27/09 (Mon) 5:30pm BI Gonzaga HS 12 Bishop Ireton High School 6
-
Tue Apr 28/09 (Tue) 2:00pm Pen. Cath. Norfolk Collegiate School 16 Peninsula Catholic Academy 5
-
Tue Apr 28/09 (Tue) 2:00pm Catholic U Paul VI High School 10 St. John's HS 12
-
Tue Apr 28/09 (Tue) 3:30pm Maret School Potomac School Maret School
-
Tue Apr 28/09 (Tue) 4:00pm WFS Fork Union Military Academy 1 Woodberry Forest School 8
-
Tue Apr 28/09 (Tue) 4:00pm - Broadwater Academy Portsmouth Christian School
-
Tue Apr 28/09 (Tue) 4:00pm Holy Cross Hargrave Military Academy 17 Holy Cross HS 0
-
Tue Apr 28/09 (Tue) 4:15pm Flint Hill St. James 6 Flint Hill School 16
-
Tue Apr 28/09 (Tue) 4:15pm BO Bishop Ireton High School 4 Bishop OConnell High School 14
-
Tue Apr 28/09 (Tue) 4:30pm St. Christophers Christchurch School 3 St. Christophers School 4
-
Tue Apr 28/09 (Tue) 4:30pm BEN Trinity Episcopal School 6 Benedictine 7
-
Tue Apr 28/09 (Tue) 4:30pm HRA Cape Henry Collegiate School Hampton Roads Academy
-
Tue Apr 28/09 (Tue) 4:30pm NA Norfolk Christian 2 Norfolk Academy 18
-
Tue Apr 28/09 (Tue) 4:30pm NSA Bishop Sullivan High School 0 Nansemond Suffolks Academy 10
-
Tue Apr 28/09 (Tue) 4:30pm EHS St. Alban's 14 Episcopal High School 1
-
Tue Apr 28/09 (Tue) 4:30pm SSSA Landon School 0 St. Stephens-St. Agnes School 1
-
Tue Apr 28/09 (Tue) 5:00pm BRS North Cross School 6 Blue Ridge School 12
-
Tue Apr 28/09 (Tue) 5:00pm LCA Covenant School 14 Liberty Christian Academy 10
-
Tue Apr 28/09 (Tue) 7:00pm STAB Collegiate School 0 St. Annes Belfield School 15
W (13 - 5)
Wed Apr 29/09 (Wed) 3:00pm PVI St. Mary's Ryken 1 Paul VI High School 9
-
Wed Apr 29/09 (Wed) 4:30pm Trinity Benedictine 7 Trinity Episcopal School 5
-
Wed Apr 29/09 (Wed) 4:30pm Roanoke Catholic Hargrave Military Academy 18 Roanoke Catholic HS 5
-
Thu Apr 30/09 (Thu) 4:00pm - Hampton Christian Academy Portsmouth Christian School
-
Thu Apr 30/09 (Thu) 4:15pm Good Counsel Good Counsel HS 6 Bishop OConnell High School 3
-
Thu Apr 30/09 (Thu) 4:30pm Flint hill Sidwell Friends 1 Flint Hill School 5
-
Thu Apr 30/09 (Thu) 4:30pm Richmond Christian Blessed Sacrament Huguenot Academy Richmond Christian School
-
Thu Apr 30/09 (Thu) 4:30pm Peninsula Catholic Bishop Sullivan High School 3 Peninsula Catholic HS 0
-
Thu Apr 30/09 (Thu) 4:30pm St. Alban's Episcopal High School 4 St. Alban's 6
-
Thu Apr 30/09 (Thu) 4:30pm HMA North Cross 3 Hargrave Military Academy 7
-
Thu Apr 30/09 (Thu) 4:30pm Landon School St. Stephens-St. Agnes School 6 Landon School 7
-
Thu Apr 30/09 (Thu) 4:30pm NDA Blue Ridge School 2 Notre Dame Academy 1
-
Thu Apr 30/09 (Thu) 5:00pm Potomac St. James School 6 Potomac School 9
-
Thu Apr 30/09 (Thu) 5:30pm BI DeMatha HS 3 Bishop Ireton High School 4
-
Fri May 1/09 (Fri) 2:00pm NCOL Norfolk Christian Academy 1 Norfolk Collegiate School 11
-
Fri May 1/09 (Fri) 2:30pm NA Trinity Episcopal School 16 Norfolk Academy 0
-
Fri May 1/09 (Fri) 4:00pm Christchurch St. Christophers School 11 Christchurch School 0
-
Fri May 1/09 (Fri) 4:00pm FUMA Woodberry Forest School 9 Fork Union Military Academy 5
-
Fri May 1/09 (Fri) 4:00pm Gonzaga Paul VI High School 9 Gonzaga HS 2
-
Fri May 1/09 (Fri) 4:30pm Fishburne Military Liberty Christian Academy 18 Fishburne Military Academy 0
-
Fri May 1/09 (Fri) 5:00pm COL St. Annes Belfield School 9 Collegiate School 6
W (14 - 5)
Fri May 1/09 (Fri) 5:00pm NA Trinity Episcopal School 12 Norfolk Academy 4
-
Sat May 2/09 (Sat) 12:00pm Bishop McNamara HS Bishop OConnell High School 8 Bishop McNamara HS 4
-
Sat May 2/09 (Sat) 1:00pm BI St. Mary's Ryken HS 5 Bishop Ireton High School 10
-
Sat May 2/09 (Sat) 1:00pm Collegiate Steward School 17 Collegiate School 1
-
Sat May 2/09 (Sat) 2:00pm FUMA Hargrave Military Academy Fork Union Military Academy
-
Sat May 2/09 (Sat) 2:00pm STAB Greenbrier Christian Academy 12 St. Annes Belfield School 3
L (14 - 6)
Sat May 2/09 (Sat) 3:00pm Covenant Woodberry Forest School 5 Covenant School 8
-
Sat May 2/09 (Sat) 5:30pm Potomac St. Stephens-St. Agnes School 11 Potomac School 6
-
Sat May 2/09 (Sat) 7:00pm STAB Flint Hill School 0 St. Annes Belfield School 2
W (15 - 6)
Mon May 4/09 (Mon) 4:00pm Trinity James River HS 13 Trinity Episcopal School 3
-
Mon May 4/09 (Mon) 4:30pm HMA Virginia Episcopal 3 Hargrave Military Academy 7
-
Tue May 5/09 (Tue) TBA TCIS TNY. Hampton Roads Academy 8 Norfolk Collegiate School 4
-
Tue May 5/09 (Tue) TBA TCIS TNY. Bishop Sullivan High School Nansemond Suffolk
-
Tue May 5/09 (Tue) TBA TCIS TNY. Norfolk Academy Cape Henry Collegiate School
-
Tue May 5/09 (Tue) TBA VIC Tny. Miller School FORFEIT 0 Liberty Christian Academy Forfeit 7
-
Tue May 5/09 (Tue) 4:00pm BO Bishop OConnell High School Good Counsel HS
-
Tue May 5/09 (Tue) 4:00pm VES Hargrave Military Academy 2 Carlisle School 0
-
Tue May 5/09 (Tue) 4:15pm Flint Hill Potomac 1 Flint Hill School 3
-
Wed May 6/09 (Wed) 4:30pm STAB Fork Union Military Academy St. Annes Belfield School
-
Wed May 6/09 (Wed) 4:30pm IAC Tny. Episcopal High School 1 St. Stephens-St. Agnes School 4
-
Wed May 6/09 (Wed) 7:00pm RF&P Park St. Christophers School Benedictine RAIN
-
Thu May 7/09 (Thu) 2:00pm TBD - WCAC Conference Tny. Bishop Ireton High School 6 Good Counsel HS 5
-
Thu May 7/09 (Thu) 3:00pm TES Fork Union Military Academy 4 Trinity Episcopal School 5
-
Thu May 7/09 (Thu) 4:30pm Christchurch Monocan HS Christchurch School
-
Thu May 7/09 (Thu) 4:30pm COL St. Christophers School 14 Collegiate School 4
-
Thu May 7/09 (Thu) 4:30pm TBD - Cavalier Conference Tourney Blue Ridge School 0 Benedictine 14
-
Thu May 7/09 (Thu) 4:30pm TES Trinity Episcopal School 5 Fork Union Military Academy 0
-
Thu May 7/09 (Thu) 5:00pm HMA Hargrave Military Academy 1 Liberty Christian Academy 4
-
Thu May 7/09 (Thu) 5:00pm VIC Tny. Liberty Christian Academy Covenant School
-
Fri May 8/09 (Fri) 1:00pm TCIS Tny. Norfolk Academy 5 Cape Henry Collegiate 6
-
Fri May 8/09 (Fri) 4:00pm STAB Woodberry Forest School 3 St. Annes Belfield School 5
W (16 - 6)
Fri May 8/09 (Fri) 4:00pm WFS St. Annes Belfield School 9 Woodberry Forest School 6
W (17 - 6)
Fri May 8/09 (Fri) 4:30pm STC Collegiate School 1 St. Christophers School 11
-
Fri May 8/09 (Fri) 4:30pm Flint Hill Georgetown Day 2 Flint Hill School 3
-
Fri May 8/09 (Fri) 7:00pm WCAC Tny/ Paul VI High School 9 Bishop OConnell High School 4
-
Sat May 9/09 (Sat) 12:00pm IAC Tny. (Consolation) #6 Episcopal High School 8 #5 Bullis School 0
-
Sat May 9/09 (Sat) 1:00pm VES Christchurch School Virginia Episcopal School
-
Sat May 9/09 (Sat) 1:00pm WFS Benedictine 9 Woodberry Forest School 6
-
Sat May 9/09 (Sat) 3:00pm VES Christchurch School Virginia Episcopal School
-
Sat May 9/09 (Sat) 4:30pm Sidwell Friends School Potomac School 3 Sidwell Friends School 4
-
Sat May 9/09 (Sat) 8:00pm IAC Tny. St. Stephens-St. Agnes School 5 #2 Georgetown Prep 4
-
Sun May 10/09 (Sun) 5:00pm WCAC Tny. #5 Bishop Ireton High School 4 #1 DeMatha HS 1
-
Sun May 10/09 (Sun) 8:00pm WCAC Tny. #6 Paul VI High School 7 #2 St. John's 2
-
Mon May 11/09 (Mon) 6:00pm Cosby Benedictine 3 Cosby 4
-
Mon May 11/09 (Mon) 7:00pm WCAC Tny. Finals Paul VI High School 4 Bishop Ireton High School 3
-
Mon May 11/09 (Mon) 8:00pm MAC Tny. St. James School 2 Flint Hill School 5
-
Tue May 12/09 (Tue) 4:30pm VISAA Quarterfinals Bishop Ireton High School 3 St. Christophers School 8
-
Tue May 12/09 (Tue) 4:30pm VISAA Quarterfinals Trinity Episcopal School 1 Paul VI High School 11
-
Tue May 12/09 (Tue) 4:30pm VISAA Quarterfinals Flint Hill School 5 Bishop OConnell High School 2
-
Tue May 12/09 (Tue) 4:30pm VISAA Quarterfinals Benedictine 6 St. Annes Belfield School 2
L (17 - 7)
Thu May 14/09 (Thu) 7:00pm VISAA Semi-Finals Benedictine 8 St. Christophers School 5
-
Fri May 15/09 (Fri) 7:00pm VISAA Semi-Finals Flint Hill School 3 Paul VI High School 6
-
Sat May 16/09 (Sat) 5:00pm VISAA Finals Benedictine 4 Paul VI High School 8
-

 





 


Lineup Cards, Dugout Charts, Pitching Charts, Free Team Pages, Free League Pages
Powered by BallCharts.com - free team & league websites