Thursday
Feb 27/20
3:38 am
PST

Mt Si Wildcat Basketball
PSTL
ballcharts.com/mountsibasketball

Admin

Attendance:


North Bend
WA
USA






 

 

 

8th Grade PSTL

Day Date Team   Team Location Time  
Saturday 3-Dec 8 @ 1 Chinook Middle School 12:00pm 8th Grade
    10 @ 5 Eastside Catholic High School 12:45pm(M) 8th Grade
    3 @ 7 MI North Mercer Gym 12:00pm 8th Grade
    2 @ 9 Mt Si High School 7:15pm 8th Grade
    18 @ 11 Harbour Pointe Middle School 1:30pm 8th Grade
    19 @ 12 Heatherwood Middle School 10:15am 8th Grade
    17 @ 13 Glacier Peak High School 2:00pm 8th Grade
    20 @ 15 Eastlake High School 12:30pm 8th Grade
    14 @ 16 Redmond High School 11:15am(M) 8th Grade
    6 @ 4 Juanita High School 12:45pm(M) 8th Grade
               
Sunday 4-Dec 12 @ 3 Issaquah High School 9:00am 8th Grade
    16 @ 6 Liberty High School 9:00am 8th Grade
    15 @ 8 Hidden River Middle School 11:30am 8th Grade
    1 @ 14 Skyline High School Old Gym 2:30pm 8th Grade
    9 @ 17 Snohomish High School 1:00pm 8th Grade
    5 @ 18 Shorewood High School 5:45pm 8th Grade
    7 @ 19 Lake Washington High School 2:00pm 8th Grade
               
Saturday 10-Dec 13 @ 1 Chinook Middle School 12:00pm 8th Grade
    8 @ 5 Eastside Catholic High School 2:30pm(M) 8th Grade
    7 @ 9 Mt Si High School 7:15pm 8th Grade
    17 @ 10 Woodinville High School 12:30pm 8th Grade
    14 @ 11 Harbour Pointe Middle School 1:30pm 8th Grade
    12 @ 15 Eastlake High School 12:30pm 8th Grade
    16 @ 20 Bothell High School 1:30pm 8th Grade
               
Sunday 11-Dec 19 @ 2 Inglemoor High School 12:30pm 8th Grade
    14 @ 3 Issaquah High School 2:15pm 8th Grade
    13 @ 7 Mercer Island High School 12:00pm 8th Grade
    4 @ 16 Redmond High School 3:30pm 8th Grade
    8 @ 17 Snohomish High School 1:00pm 8th Grade
    1 @ 18 Old Edmonds Woodway High School 12:45pm 8th Grade
    12 @ 6 Liberty High School 2:15pm 8th Grade
    20 @ 10 Timbercrest Jr High School 12:30pm 8th Grade
               
Saturday  17-Dec 10 @ 2 Inglemoor High School 12:30pm 8th Grade
    3 @ 5 Eastside Catholic High School 2:30pm(M) 8th Grade
    16 @ 9 Mt Si High School 7:15pm 8th Grade
    17 @ 11 Harbour Pointe Middle School 1:30pm 8th Grade
    20 @ 12 Heatherwood Middle School 10:15am 8th Grade
    15 @ 13 Glacier Peak High School 2:00pm 8th Grade
    19 @ 4 Juanita High School 9:00am(M) 8th Grade
               
Sunday 18-Dec 15 @ 3 Issaquah High School 9:00am 8th Grade
Teams    18 @ 6 Liberty High School 9:00am 8th Grade
#5  & #15   8 @ 12 Heatherwood Middle School 10:15am 8th Grade
2 Games   5 @ 13 Glacier Peak High School 11:30am 8th Grade
    9 @ 14 Skyline High School Old Gym 2:30pm 8th Grade
    15 @ 17 Snohomish High School 1:00pm 8th Grade
    2 @ 20 Bothell High School 1:30pm 8th Grade
    5 @ 19 Lake Washington High School 3:15pm 8th Grade
               
Saturday  7-Jan 12 @ 1 Chinook Middle School 12:00pm 8th Grade
    18 @ 7 MI North Mercer Gym 12:00pm 8th Grade
    19 @ 10 Woodinville High School  12:30pm 8th Grade
    2 @ 11 Harbour Pointe Middle School 1:30pm 8th Grade
    4 @ 13 Glacier Peak High School 2:00pm 8th Grade
    6 @ 15 Eastlake High School 12:30pm 8th Grade
    5 @ 16 Redmond High School 11:15am(M) 8th Grade
    9 @ 20 Bothell High School 2:00pm 8th Grade
               
               
               
               
               
Sunday 8-Jan 1 @ 2 Inglemoor High School 12:30pm 8th Grade
    3 @ 4 Juanita High School 12:45pm(M) 8th Grade
    5 @ 6 Liberty High School 2:15pm 8th Grade
    7 @ 8 Hidden River Middle School 11:30am 8th Grade
    9 @ 10 Timbercrest Jr High School 12:30pm 8th Grade
    11 @ 12 Heatherwood Middle School 10:15am 8th Grade
    13 @ 14 Skyline High School New Gym 2:30pm 8th Grade
    15 @ 16 Redmond High School 3:30pm 8th Grade
    18 @ 17 Snohomish High School 1:00pm 8th Grade
    20 @ 19 Lake Washington High School 2:00pm 8th Grade
               
Saturday 21-Jan 3 @ 1 Chinook Middle School 12:00pm 8th Grade
    20 @ 5 Eastside Catholic High School 2:30pm(M) 8th Grade
    11 @ 7 MI North Mercer Gym 12:00pm 8th Grade
    4 @ 9 Mt Si High School 7:15pm 8th Grade
    8 @ 10 Woodinville High School 12:30pm 8th Grade
    19 @ 13 Glacier Peak High School 2:00pm 8th Grade
               
Sunday  22-Jan 2 @ 8 Hidden River Middle School 11:30am 8th Grade
    7 @ 4 Juanita High School 9:00am(M) 8th Grade
    6 @ 3 Issaquah High School 9:00am 8th Grade
    1 @ 10 Timbercrest Jr High School 12:30pm 8th Grade
    18 @ 12 Heatherwood Middle School 10:15am 8th Grade
    17 @ 14 Skyline High School New Gym 2:30pm 8th Grade
    15 @ 19 Lake Washington High School 2:00pm 8th Grade
    11 @ 20 Bothell High School 1:30pm 8th Grade
               
Saturday 28-Jan 16 @ 1 Chinook Middle School 12:00pm 8th Grade
    17 @ 2 Inglemoor High School 12:30pm 8th Grade
    12 @ 7 MI North Mercer Gym 12:00pm 8th Grade
    18 @ 9 Snoqualime Middle School 7:15pm 8th Grade
    6 @ 11 Harbour Pointe Middle School 1:30pm 8th Grade
    3 @ 20 Bothell High School 1:30pm 8th Grade
               
Sunday 29-Jan 18 @ 3 Issaquah High School 2:15pm 8th Grade
    17 @ 6 Liberty High School 2:15pm 8th Grade
    13 @ 8 Hidden River Middle School 11:30am 8th Grade
    4 @ 12 Heatherwood Middle School 10:15am 8th Grade
    10 @ 14 Skyline High School Old Gym 2:30pm 8th Grade
    7 @ 16 Redmond High School 3:30pm 8th Grade
    1 @ 19 Lake Washington High School 2:00pm 8th Grade
               
Saturday 4-Feb 7 @ 1 Chinook Middle School 12:00pm 8th Grade
    2 @ 5 Eastside Catholic High School 2:30pm(M) 8th Grade
    11 @ 9 Mt Si High School 7:15pm 8th Grade
    10 @ 16 Redmond High School 11:15am(M) 8th Grade
    8 @ 4 Juanita High School 12:45pm(M) 8th Grade
               
Sunday 5-Feb 20 @ 6 Liberty High School 9:00am 8th Grade
    1 @ 15 Eastlake High School 10:00am 8th Grade
    14 @ 19 Lake Washington High School 1:45pm(M) 8th Grade
               
Saturday 11-Feb 4 @ 1 Chinook Middle School 12:00pm 8th Grade
    14 @ 2 Inglemoor High School 12:30pm 8th Grade
    17 @ 5 Eastside Catholic High School 2:30pm(M) 8th Grade
    15 @ 7 MI North Mercer Gym 12:00pm 8th Grade
    6 @ 9 Mt Si High School 7:15pm 8th Grade
    3 @ 11 Harbour Pointe Middle School 1:30pm 8th Grade
    18 @ 16 Redmond High School 11:15am(M) 8th Grade
               
               
               
               
               
               
Sunday 12-Feb 1 @ 6 Liberty High School 2:15pm 8th Grade
    9 @ 8 Hidden River Middle School 11:30am 8th Grade
    2 @ 7 MI North Mercer Gym 12:00pm 8th Grade
    10 @ 3 Beaver Lake Middle School 9:00am 8th Grade
    11 @ 16 Redmond High School 3:30pm 8th Grade
    19 @ 18 Meadowdale High School 12:45pm 8th Grade
    12 @ 17 Snohomish High School 1:00pm 8th Grade
    4 @ 14 Skyline High School Old Gym 2:30pm 8th Grade
    13 @ 20 Bothell High School 1:30pm 8th Grade
               
Saturday 25-Feb 12 @ 2 Inglemoor High School 12:30pm 8th Grade
    14 @ 5 Eastside Catholic High School 2:30pm(M) 8th Grade
    8 @ 11 Harbour Pointe Middle School 1:30pm 8th Grade
    3 @ 13 Glacier Peak High School 2:00pm 8th Grade
    18 @ 15 Eastlake High School 12:30pm 8th Grade
    10 @ 4 Juanita High School 9:00am(M) 8th Grade
               
Sunday 26-Feb 8 @ 3 Issaquah High School 9:00am 8th Grade
    11 @ 19 Lake Washington High School 2:00pm 8th Grade
    10 @ 15 Eastlake High School 12:30pm 8th Grade
    16 @ 17 Snohomish High School 1:00pm 8th Grade
    13 @ 18 Old Edmonds Woodway High School 12:45pm 8th Grade
    20 @ 14 Skyline High School New Gym 2:30pm 8th Grade
               
Saturday 3-Mar 5 @ 9 Mt Si High School 7:15pm 8th Grade
    6 @ 13 Glacier Peak High School 2:00pm 8th Grade
    4 @ 20 Bothell High School 1:30pm 8th Grade
               
Sunday 4-Mar 8 @ 6 Liberty High School 2:15pm 8th Grade
    11 @ 10 Woodinville High School 12:30pm 8th Grade
Team #2   5 @ 12 Heatherwood Middle School 10:15am 8th Grade
2 Games   9 @ 13 Glacier Peak High School 11:30am 8th Grade
    7 @ 14 Skyline High School New Gym 2:30pm 8th Grade
    2 @ 15 Eastlake High School 12:30pm 8th Grade
    16 @ 19 Lake Washington High School 2:00pm 8th Grade
    18 @ 2 Inglemoor High School 3:00pm 8th Grade
    4 @ 17 Snohomish High School 1:00pm 8th Grade

 

7th Grade PSTL

 

Day Date Team   Team Location Time Grade
Saturday 3-Dec 8 @ 1 Chinook Middle School 1:15pm 7th Grade
    10 @ 5 Eastside Catholic High School 2:00pm(M) 7th Grade
    3 @ 7 MI North Mercer Gym 1:15pm 7th Grade
    2 @ 9 Mt Si High School 6:00pm 7th Grade
    18 @ 11 Harbour Pointe Middle School 2:45pm 7th Grade
    19 @ 12 Heatherwood Middle School 11:30am 7th Grade
    17 @ 13 Glacier Peak High School 3:15pm 7th Grade
    14 @ 15 Eastlake High School 1:45pm 7th Grade
    6 @ 21 Interlake High School 6:00pm 7th Grade
               
Sunday 4-Dec 12 @ 3 Issaquah High School 10:15am 7th Grade
    10 @ 6 Liberty High School 10:15am 7th Grade
    15 @ 8 Hidden River Middle School 12:45pm 7th Grade
    1 @ 14 Skyline High School Old Gym 3:45pm 7th Grade
    9 @ 17 Snohomish High School 2:15pm 7th Grade
    5 @ 18 Shorewood High School 4:30pm 7th Grade
    7 @ 19 Lake Washington High School 3:15pm 7th Grade
               
Saturday 10-Dec 13 @ 1 Chinook Middle School 1:15pm 7th Grade
    8 @ 5 Eastside Catholic High School 3:45pm(M) 7th Grade
    7 @ 9 Mt Si High School 6:00pm 7th Grade
    17 @ 10 Woodinville High School 1:45pm 7th Grade
    14 @ 11 Harbour Pointe Middle School 2:45pm 7th Grade
    18 @ 15 Eastlake High School 1:45pm 7th Grade
    2 @ 21 Interlake High School 6:00pm 7th Grade
               
Sunday 11-Dec 19 @ 2 Inglemoor High School 1:45pm 7th Grade
    14 @ 3 Issaquah High School 3:30pm 7th Grade
    13 @ 7 Mercer Island High School 1:15pm 7th Grade
    8 @ 17 Snohomish High School 2:15pm 7th Grade
    1 @ 18 Old Edmonds Woodway High School 11:30am 7th Grade
    12 @ 6 Liberty High School 3:30pm 7th Grade
    21 @ 10 Timbercrest Jr High School 1:45pm 7th Grade
               
Saturday  17-Dec 10 @ 2 Inglemoor High School 1:45pm 7th Grade
    3 @ 5 Eastside Catholic High School 3:45pm(M) 7th Grade
    19 @ 9 Mt Si High School 6:00pm 7th Grade
    17 @ 11 Harbour Pointe Middle School 2:45pm 7th Grade
    21 @ 12 Heatherwood Middle School 11:30am 7th Grade
    15 @ 13 Glacier Peak High School 3:15pm 7th Grade
               
Sunday 18-Dec 15 @ 3 Issaquah High School 10:15am 7th Grade
    18 @ 6 Liberty High School 10:15am 7th Grade
    8 @ 12 Heatherwood Middle School 11:30am 7th Grade
    11 @ 13 Glacier Peak High School 12:45pm 7th Grade
    9 @ 14 Skyline High School Old Gym 3:45pm 7th Grade
    21 @ 17 Snohomish High School 2:15pm 7th Grade
    5 @ 19 Lake Washington High School 2:00pm 7th Grade
               
Saturday  7-Jan 9 @ 1 Chinook Middle School 1:15pm 7th Grade
    18 @ 7 MI North Mercer Gym 1:15pm 7th Grade
    19 @ 10 Woodinville High School  1:45pm 7th Grade
    2 @ 11 Harbour Pointe Middle School 2:45pm 7th Grade
    8 @ 13 Glacier Peak High School 3:15pm 7th Grade
    6 @ 15 Eastlake High School 1:45pm 7th Grade
    5 @ 21 Interlake High School 6:00pm 7th Grade
               
Sunday 8-Jan 1 @ 2 Inglemoor High School 1:45pm 7th Grade
    5 @ 6 Liberty High School 3:30pm 7th Grade
    7 @ 8 Hidden River Middle School 12:45pm 7th Grade
    9 @ 10 Timbercrest Jr High School 1:45pm 7th Grade
    11 @ 12 Heatherwood Middle School 11:30am 7th Grade
    13 @ 14 Skyline High School New Gym 3:45pm 7th Grade
    18 @ 17 Snohomish High School 2:15pm 7th Grade
    3 @ 19 Lake Washington High School 3:15pm 7th Grade
               
Saturday 21-Jan 3 @ 1 Chinook Middle School 1:15pm 7th Grade
    15 @ 5 Eastside Catholic High School 3:45pm(M) 7th Grade
    2 @ 7 MI North Mercer Gym 1:15pm 7th Grade
    12 @ 9 Mt Si High School 6:00pm 7th Grade
    8 @ 10 Woodinville High School 1:45pm 7th Grade
    19 @ 13 Glacier Peak High School 3:15pm 7th Grade
    11 @ 21 Interlake High School 6:00pm 7th Grade
               
Sunday  22-Jan 2 @ 8 Hidden River Middle School 12:45pm 7th Grade
    6 @ 3 Issaquah High School 10:15am 7th Grade
    1 @ 10 Timbercrest Jr High School 1:45pm 7th Grade
    18 @ 12 Heatherwood Middle School 11:30am 7th Grade
    17 @ 14 Skyline High School New Gym 3:45pm 7th Grade
    15 @ 19 Lake Washington High School 3:15pm 7th Grade
              7th Grade
Saturday 28-Jan 17 @ 1 Chinook Middle School 1:15pm 7th Grade
    12 @ 2 Inglemoor High School 1:45pm 7th Grade
    10 @ 7 MI North Mercer Gym 1:15pm 7th Grade
    18 @ 9 Snoqualime Middle School 6:00pm 7th Grade
    6 @ 11 Harbour Pointe Middle School 2:45pm 7th Grade
    3 @ 21 Interlake High School 6:00pm 7th Grade
              7th Grade
Sunday 29-Jan 18 @ 3 Issaquah High School 3:30pm 7th Grade
    17 @ 6 Liberty High School 3:30pm 7th Grade
    21 @ 8 Hidden River Middle School 12:45pm 7th Grade
    13 @ 12 Heatherwood Middle School 11:30am 7th Grade
    10 @ 14 Skyline High School Old Gym 3:45pm 7th Grade
    1 @ 19 Lake Washington High School 3:15pm 7th Grade
               
Saturday 4-Feb 7 @ 1 Chinook Middle School 1:15pm 7th Grade
    2 @ 5 Eastside Catholic High School 3:45pm(M) 7th Grade
    11 @ 9 Mt Si High School 6:00pm 7th Grade
    13 @ 21 Interlake High School 6:00pm 7th Grade
               
Sunday 5-Feb 7 @ 6 Liberty High School 10:15am 7th Grade
    1 @ 15 Eastlake High School 11:15am 7th Grade
    14 @ 19 Lake Washington High School 12:30pm(A) 7th Grade
               
Saturday 11-Feb 12 @ 1 Chinook Middle School 1:15pm 7th Grade
    14 @ 2 Inglemoor High School 1:45pm 7th Grade
    17 @ 5 Eastside Catholic High School 3:45pm(M) 7th Grade
    15 @ 7 MI North Mercer Gym 1:15pm 7th Grade
    6 @ 9 Mt Si High School 6:00pm 7th Grade
    3 @ 11 Harbour Pointe Middle School 2:45pm 7th Grade
               
Sunday 12-Feb 1 @ 6 Liberty High School 3:30pm 7th Grade
    9 @ 8 Hidden River Middle School 12:45pm 7th Grade
    5 @ 7 MI North Mercer Gym 1:15pm 7th Grade
    10 @ 3 Beaver Lake Middle School 10:15am 7th Grade
    19 @ 18 Meadowdale High School 11:30am 7th Grade
    15 @ 17 Snohomish High School 2:15pm 7th Grade
    21 @ 14 Skyline High School Old Gym 3:45pm 7th Grade
               
Saturday 25-Feb 17 @ 2 Inglemoor High School 1:45pm 7th Grade
    14 @ 5 Eastside Catholic High School 3:45pm(M) 7th Grade
    8 @ 11 Harbour Pointe Middle School 2:45pm 7th Grade
    3 @ 13 Glacier Peak High School 3:15pm 7th Grade
    21 @ 15 Eastlake High School 1:45pm 7th Grade
               
Sunday 26-Feb 8 @ 3 Issaquah High School 10:15am 7th Grade
    11 @ 19 Lake Washington High School 3:15pm 7th Grade
    10 @ 15 Eastlake High School 1:45pm 7th Grade
    7 @ 17 Snohomish High School 2:15pm 7th Grade
    13 @ 18 Old Edmonds Woodway High School 11:30am 7th Grade
    12 @ 14 Skyline High School New Gym 3:45pm 7th Grade
               
Saturday 3-Mar 5 @ 9 Mt Si High School 6:00pm 7th Grade
    6 @ 13 Glacier Peak High School 3:15pm 7th Grade
    18 @ 21 Interlake High School 6:00pm 7th Grade
    7 @ 11 Harbour Pointe Middle School 2:45pm 7th Grade
               
Sunday 4-Mar 8 @ 6 Liberty High School 3:30pm 7th Grade
Teams    11 @ 10 Woodinville High School 1:45pm 7th Grade
#2  #12   5 @ 12 Heatherwood Middle School 11:30am 7th Grade
2 Games   9 @ 13 Glacier Peak High School 12:45pm 7th Grade
    7 @ 14 Skyline High School New Gym 3:45pm 7th Grade
    2 @ 15 Eastlake High School 3:00pm 7th Grade
    21 @ 19 Lake Washington High School 3:15pm 7th Grade
    12 @ 17 Snohomish High School 2:15pm 7th Grade
    14 @ 2 Inglemoor High School 12:30pm 7th Grade





 


Free Team Pages, Free League Pages
Powered by BallCharts.com - free team & league websites